Odnawialne źródła energii

Obecnie coraz więcej osób stara się żyć w taki sposób, aby w jak najmniejszy sposób szkodzić środowisku.

Rezygnujemy z wielu produktów jednorazowych (butelki, torebki), niektórzy decydują się częściej korzystać z transportu zbiorowego. Ci zaś, którzy mieszkają w domach jednorodzinnych, coraz częściej decydują się zainwestować w odnawialne źródła energii i zamontować na dachu lub w ogrodzie instalacje fotowoltaiczne, aby czerpać prąd ze słońca. Z roku na rok ich koszt sukcesywnie spada, a opłacalność zakupu jest jeszcze większa dzięki rządowym programom dofinansowania wspierającym przesiadkę na przyjazne środowisku mikro-elektrownie.

Bezpieczna energia słoneczna w Twoim domu

W ramach naszej działalności staramy się przedstawiać zalety, jakie oferują odnawialne źródła energii. Dla wielu osób bez wątpienia ważny będzie aspekt finansowy. Posiadacze paneli fotowoltaicznych mogą za pomocą swojej mikro-elektrowni znacząco zmniejszyć rachunki za prąd. Instalacja może być skonfigurowana w taki sposób, żeby oddawać nadmiar wyprodukowanego prądu do dostawcy, a następnie odzyskać go po preferencyjnych cenach. Taka sytuacja może mieć miejsce np. wtedy, kiedy przez wiele dni utrzymuje się bezchmurna pogoda.

 

Ważny jest jednak także aspekt wspólnotowy – im więcej osób będzie się decydować na pozyskiwanie prądu ze słońca (oraz innych odnawialnych źródeł), wówczas stopniowo będzie maleć rola węgla, co przełoży się także na nasze bezpieczeństwo energetyczne oraz czystsze powietrze.

Razem możemy więcej


Chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób możesz jeszcze pomóc środowisku? Skontaktuj się z nami, z przyjemnością nawiążemy współpracę! Przybliżamy założenia OZE oraz instalacji fotowoltaicznych, a także wyjaśniamy takie pojęcia jak ślad węglowy. Pomagamy również opracować bezpieczne systemy zarządzania odpadami.

Kontakt