O programie ochrony środowiska

Od zarania dziejów człowiek dąży do tego, aby zmienić świat na lepsze...

 

Lepsze w kontekście szybsze, wygodniejsze, bezpieczniejsze. Tak naprawdę, w tym założeniu w kontekście krótkoterminowym nie ma nic złego, ale w całej tej gonitwie za dobrobytem świat zapomniał, że nasza planeta na tym cierpi. Oczywiście, My - ludzie mamy lepiej: szybciej, wygodniej, bezpieczniej, ale po drugiej stronie wahadła jest niemała do zapłacenia cena. Wysokość jej wyrażona jest w postaci zanieczyszczonego powietrza, wody, mocno eksploatowanej planety z zasobów naturalnych i innych.

 

Właśnie dlatego powstał projekt ekoObywatel, który te dwa światy chce zintegrować. To w tej synergii widzi prawdziwą moc i wartość osiągania dobrobytu, między innymi poprzez  odkrywanie nowych technologii, ale w bliskim kontakcie i w zgodzie z naturą.

 

Jest to nowe spojrzenie na przeplatanie się energii Yin i Yang, czyli zachowania balansu i zdrowego rozsądku, w tym ciągłym pędzie zwanym życiem.

Dowiedz się więcej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Projekt ekoObywatel ma uwypuklić zasadę zachowania równowagi między technologią, a naturą i patrzy na to zagadnienie w sposób holistyczny. Czyli  wskazuje nam, co zyskamy, ale również to, co możemy stracić wprowadzając nowe technologie w zależności od rozpatrywanego zagadnienia.

 

Zarówno w  naszym organizmie i przyrodzie obowiązuje zasada aktywności i odpoczynku, dlatego program ekoObywatel powstał, aby uświadomić obszary, które są na pierwszy rzut oka proste i oczywiste, jednak przez ogólny pęd, chęć zysku i rozwój technologiczny zepchnięte na drugi plan.

 

Dlatego, nadszedł czas na chwilę refleksji… powinniśmy uzmysłowić sobie, że tak naprawdę wszyscy mamy jeden cel,

a jest nim zdrowie nasze i naszej planety.

 

Każdego dnia można zacząć żyć na nowo do czego zachęca program ekoObywatel

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MISJA

Zmieńmy się MY,
dla dobra nas wszystkich!

Czas zmienić nawyki i przyzwyczajenia ,czas zadbać o siebie nawzajem. Obudzić ducha zmian i realizować działania skupiające się na lepszym jutrze. Naturze nie trzeba pomagać, wystarczy przestać z nią walczyć. Zacznijmy ją rozumieć i słuchać. Wywołamy dyskusję, społeczność pozwalającą na wymianę poglądów, realizowanie często wcześniej nieznanych lub nieśmiało przyjętych pomysłów. Zmieniając siebie zmienimy środowisko, w którym żyjemy.
 

Jedna zapalona świeca potrafi wywołać prawdziwy pożar zmian